De komende drie jaar gaat Menzis de behandeling voor mensen die bij hen verzekerd zijn, vergoeden. Voorlopig alleen in het noorden van ons land (Groningen, Friesland en Drenthe). Dat is een afspraak die de zorgverzekeraar met Verslavingszorg Noord Nederland heeft gemaakt.
Specialistische verslavingszorg helpt
Vanuit de basisverzekering wordt al een coaching-traject ‘hulp bij stoppen met roken’ vergoed. Maar voor een deel van de rokers is deze vorm van hulp niet afdoende om van hun rookverslaving af te komen. Zij hebben zwaardere en intensievere hulp nodig, vergelijkbaar met verslavingszorg voor mensen met een alcohol- of drugsverslaving. Zoals specialistische GGZ-verslavingszorg, en eventueel als onderdeel van de behandeling, een opname. Een proef in Assen begin dit jaar heeft uitgewezen dat mensen die eerder steeds weer opnieuw beginnen met roken, met hulp van dit programma toch kunnen minderen of stoppen.
Behandeling en vergoeding nog niet voor iedere roker beschikbaar
Om voor de vergoeding en de behandeling in aanmerking te komen, moet je verzekerd zijn bij Menzis. Maar lang niet iedereen is daar verzekerd. Het gevolg is dat voorlopig slechts een deel van de zieke rokers met een extreme rookverslaving geholpen kan worden. Om meer ernstig zieke rokers te kunnen helpen, is het belangrijk dat álle zorgverzekeraars de vergoeding gaan opnemen als behandeling voor heel Nederland.
NOS maakte een video over Tineke Wiebrants, longpatiënt, en ruim 40 jaar verslaafd aan roken. Ze volgde een traject bij een verslavingsarts om te stoppen.
Bekijk de video en lees meer:
NOS: Rokers die willen stoppen kunnen verslavingszorg nu toch vergoed krijgen
NOS: Ziekenhuis Assen zet verslavingszorg in tegen roken
Wil je graag stoppen met roken? Bekijk dan ook deze pagina’s:
Dit bericht is oorspronkelijk afkomstige van de website van Artsen zonder Grenzen:
https://www.longfonds.nl/nieuws/zwangeren-en-fysiek-ernstig-zieke-rokers-die-willen-stoppen-kunnen-verslavingszorg-vergoed