Niet alleen de handeling is snel, ook de testresultaten zijn nu veel sneller beschikbaar. Mensen hoeven niet lang in onzekerheid te zitten. Rieuwk Visser: “In het begin was onze testcapaciteit heel beperkt. Nu zijn er meer testen beschikbaar en ook een sneltest, waarmee een huisarts binnen een uur de resultaten binnen heeft. ”
“We kunnen en willen meer testen, zodat huisartsen, zorgpersoneel én de patiënten zelf zekerheid hebben of iemand wel of niet besmet is corona. Voor de huisartsen is het een erg grote belasting om dit erbij te doen. Ze draaien al vaak extra diensten, omdat veel van de reguliere zorg is blijven liggen. Die moet ook weer opgepakt worden. Het is ontzettend belangrijk dat Rode Kruis-vrijwilligers dit werk op zich kunnen nemen.”
De Rode Kruis-auto rijdt weer verder, een andere Haagse wijk in. Irene maakt zich klaar om de volgende patiënt te zien. “Je moet het met elkaar doen hè? Alleen samen zijn we sterk tegen corona. Fijn dat ik me op deze manier nuttig kan maken.”